Legální Software

< Zpět na Úvodní stránku
Pirátský znak

Nelegální Windows? Office? Photoshop? Atd.?

Poměrně častá písnička v českých luzích a hájích. "Vždyť na mne nemůžou přijít, proč si kupovat drahou licenci?". Tak přijít na vás mohou a pokuty jsou docela vysoké. Proč si kupovat drahé licence? To nevíme, my si je nekupujeme. A ani vy nemusíte. S Linuxem nebude nikdo zkoumat jestli jste ho zaplatili nebo ne. Užívejte výhod otevřeného software!

Legální software, čisté svědomí.

Naprosto základní licence OEM (po instalaci na dané PC není možné již licenci použít) Windows 7 se dá koupit kolem 2 500 Kč. Microsoft Office stojí asi 2 000 Kč. Obojí v základní vezi. Vyšší verze stojí přibližně 3x více. Ale není to vše jen o penězích. Linux jakožto Open source přináší nový pohled na vývoj a používání software.

K čemu máte počítač?

Prohlížíte web? Fotky? Díváte se na filmy? Pracujete s "Wordem" a "Excelem"? Pak vám více než stačí Ubuntu, na kterém navíc můžete i stříhat videa nebo tvořit 3D grafiku. Nejspíš budete překvapeni tím, co vše umí. (A jak vypadá!)

Proč nezkusit Ubuntu?!

Ubuntu je operační systém poskytovaný opravdu zdarma. Žádné poplatky za používání ani instalaci. Dokonce drtivá většina programů pro Ubuntu je volně k použití a nainstalujete je na pár kliknutí. Bezplatně vám Ubuntu v Praze nainstalujeme. Ozvěte se.

>Případně si kupte PC.
(s předinstalovaným Ubuntu)